Ciepłe kolory
Czerwony jest kolorem gorącym. Ociepla atmosferę i działa pobudzająco na apetyt, jednak trzeba pamiętać, że zbyt duża ilość czerwieni może wywoływać uczucie rozdrażnienia oraz wizualnie pomniejszać pomieszczenie. Aby temu zapobiec, należy łączyć go z kolorem białym, metalicznymi szarościami oraz różnymi odcieniami brązu.
Pomarańcz jest często stosowany, aby „rozświetlić” wnętrze. Używa się go do małych, ciasnych oraz słabo oświetlonych pomieszczeń. Pigment pomarańczowy dodaje charakteru wnętrzom, a w połączeniu z innymi barwami tworzy wspaniałe efekty wizualne.
W kuchni dobrze prezentuje się również kolor żółty (szczególnie w delikatniejszych odcieniach). Przypomina on świeżość i aromat cytryny, co powoduje, że czujemy się szczęśliwsi.
2
Zimne kolory
Jeżeli chcemy, aby kuchnia służyła nam tylko do przygotowywania posiłków, powinniśmy użyć kolorów chłodniejszych.
Odcienie niebieskiego oraz zieleni dodadzą pomieszczeniom odrobinę spokoju. Działają odświeżająco. Jaśniejsze odcienie tego typu kolorów dobrze współgrają z ciemniejszym drewnem. Natomiast ciemniejsze barwy zielonego i niebieskiego powinny być skontrastowane z czerwonymi oraz białymi dodatkami.
Chłodne kolory dobrze współgrają zarówno z tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi stylami.
3
Kolory neutralne
Brunatny, jasnorudy, biały, kremowy i szary… Dosyć często zaleca się wybieranie tego typu kolorów, ponieważ nie tłumią wszystkiego dookoła i przystosowują się do różnych wykończeń. Wpływają one kojąco na nasze nerwy oraz wyciszają atmosferę.
Kolory neutralne nie wychodzą z mody ze względu na ich elastyczność w połączeniu z różnymi stylami.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz