piątek, 1 sierpnia 2014

Jak leczyć różę?

Objawy róży

Kiedy bakterie paciorkowca rozprzestrzenią się na skórze, pojawia się jeden z najbardziej charakterystycznych objawów róży – silne i rozległe zaczerwienienie, czyli rumień. Miejsca, gdzie najczęściej umiejscawia się rumień to twarz – zaczerwienienie zaczyna się rozszerzać od okolic nosa. Stan zapalny może pojawić się także na podudziach, kostkach nóg, ramionach, a także w innych miejscach, w których już wcześniej doszło do uszkodzenia skóry.

U osób, które mają problem z żylakami, rumień z reguły pojawia się właśnie na nogach. Oprócz mocnego zaczerwienienia może pojawić się także silny obrzęk, pieczenie i swędzenie. Zmianom na skórze bardzo często towarzyszą dreszcze i wysoka temperatura – do 40 stopni. Przy tej chorobie obrzęknięte i powiększone są także węzły chłonne.
2
Jak leczy się różę?

Zależnie od stopnia rozwoju choroby oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta, róża może być leczona ambulatoryjnie, ale także wymagać pobytu w szpitalu na oddziale zakaźnym. Nie wolno jej lekceważyć, gdyż przy znacznym nasileniu objawów i ewentualnych innych schorzeniach może dojść do poważnych zaburzeń np. w układzie krążenia czy naczyniach chłonnych.

Zazwyczaj jednak podaje się antybiotyk oraz leki przeciwbólowe i przeciwzapalne do stosowania zewnętrznego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz