sobota, 30 sierpnia 2014

Jak nosić jeansową koszulę?




Ashley Olsen założyła do jeansowej koszuli czarne rurki oraz sandały na obcasie.
2
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 2
Demi Lovato wybrała jeansową koszulę, białą podkoszulkę, spódnicę przedłużaną z tyłu i żółte szpilki.
3
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 3
Jeansowa koszula i żółta, rozkloszowana spódnica z wysokim stanem.
4
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 4
Jeansowa koszula, beżowe szorty, brązowy pasek i sandały.
5
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 5
Jeansowa koszula, czarne rurki i pełne buty.
6
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 6
Jeansowa koszula związana paskiem dla uwydatnienia talii, czarny top, podarte, czarne legginsy i różowe baletki.
7
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 7
Biała podkoszulka pod spód, na wierzch jeansowa koszula i czarna marynarka. Do tego legginsy ze skórzanymi wstawkami i czarne buty na obcasie.
8
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 8
Jeansowa koszula, jeansy typu boyfriend, kaszkietka i szpilki.
Jeansowa koszula a do niej biała bluzka i krótkie jeansowe spodenki w ciemniejszym odcieniu.
10
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 10
T-shirt, krótkie spodenki jeansowe, kryjące rajstopy, jeansowa koszula i skórzana kurtka.
11
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 11
Jeansowa koszula i spodenki, biały top a do tego torebka w panterkę.
12
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 12
Romantyczna sukienka z kwiecistym nadrukiem i jeansowa, rozpięta koszula związana w pasie brązowym paskiem.
13
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 13
Legginsy w kwiaty, szara miniówka i niedbale zapięta jeansowa koszula.
14
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 14
Jeansowa koszula z futrzaną kamizelką przewiązaną paskiem.
15
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 15
Złote rurki, kardigan, jeansowa koszula i czarne szpilki.
16
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 16
Jeansowa koszula, sweter z dzianiny i szare rurki.
Fioletowa spódniczka mini, jeansowa koszula i czarne koturny.
18
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 18
Jeansowa koszula, czerwone jeansy i czarna, skórzana kurtka.
19
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 19
Jeansowa koszula i ciemniejsze, jeansowe rurki, musztardowy kardigan i czarne baletki.
20
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 20
T-shirt włożony do spodenek z wysokim stanem, jeansowa koszula na wierzch i czarne rajstopy.
21
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 21
Jeansowa koszula, skóropodobne legginsy, kardigan, apaszka i buty za kostkę.
22
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 22
Jeansowa koszula włożona do białej rozkloszowana spódnicy mini zszerokim brązowym paskiem.
23
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 23
Jeansowa koszula, biała, koronkowa spódnica, brązowy pasek i buty na obcasie.
24
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 24
Biała warstwowa spódnica, jeansowa koszula, brązowy pasek i buty za kostkę na obcasie.
25
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 25
Biała koronkowa sukienka bez ramiączek, na wierzch rozpięta jeansowa koszula zebrana w pasie brązowym paskiem.
26
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 26
Jeansowa koszula, biały t-shirt, czarne legginsy i białe tenisówki.
27
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 27
Lauren Conrad założyła do jeansowej koszuli granatowe jeansy i niebieskie szpilki.
28
Jeansowa koszula - zestaw ubrań 28
Selena Gomez wybrała jeansową koszulę, rurki i czarne kozaki za kolano.

Na czym polega bronchoskopia?


Jakie są wskazania do badania?

Bronchoskopia jest uzupełnieniem badania RTG klatki piersiowej. Jednak powinnaś poprosić o skierowanie na nie, jeżeli cierpisz na nawracające zapalenia płuc, masz duszności lub przedłużający się kaszel o nieznanej przyczynie lub pojawia się u Ciebie krwioplucie.

Badanie warto wykonać także wtedy, gdy masz powiększone węzły chłonne płuc i śródpiersia. Ponadto lekarz może skierować Cię na badanie, jeśli podejrzewa u Ciebie uszkodzenia tchawicy i płuc lub porażenie nerwu przeponowego. Poza tym podstawą do wykonania badania jest oparzenie dróg oddechowych.

Możesz poprosić o skierowanie na badanie również, gdy potrzebujesz pomocy w usunięciu wydzieliny (nie możesz jej odkaszlnąć) lub istnieje potrzeba podania Ci przezoskrzelowo leków. Bronchoskopia służy także do usuwania ciała obcego, udrażniania tchawicy i oskrzeli oraz płukania pęcherzyków płucnych.
2
Kto nie może być badany?

Zanim poddasz się badaniu, poinformuj lekarza o skłonności do krwawień, jeśli taką masz. Koniecznie powiedz, jeśli cierpisz na alergie, katar sienny, astmę oskrzelową czy uczulenia na leki albo jeżeli masz protezy zębowe. Przed wejściem na badanie pielęgniarka będzie musiała wykonać wkłucie w żyłę obwodową i założyć Ci wenflon.

Badanie nie jest dla Ciebie, jeżeli cierpisz na niewydolność serca, ciężką niewydolność oddechową. Przed badaniem powinnaś poinformować lekarza, jeżeli niedawno przeszłaś zawał serca lub masz poważne zaburzenia jego rytmu. Przeciwwskazaniem może być też zaawansowany wiek oraz problemy z kręgosłupem szyjnym.
Jak wygląda badanie?

Zostanie Ci podane znieczulenie miejscowe. Będziesz musiała się położyć. Bronchoskop lub bronchofiberoskop wprowadza się przez usta lub nos. W trakcie badania monitorowana będzie praca serca (EKG) oraz ciśnienie krwi.

W czasie zabiegu przez specjalne „wąsy” będziesz miała podawany tlen. Lekarz oceni wygląd i ruchomość Twoich strun głosowych, pracę i wygląd tchawicy, a potem stan oskrzeli. Badanie trwa kilkanaście minut.
4
Jak się przygotować?

Na badanie zgłoś się na czczo – przez 6 h przed nim nic nie jedz, a przez 3 h nie pij. Dzięki temu unikniesz zachłyśnięcia się w czasie zabiegu.

Jeśli przyjmujesz stale jakieś leki, np. przeciw nadciśnieniu, przyjmij je normalnie popijając niewielką ilością wody. Jeśli zaś przyjmujesz insulinę, zaniechaj porannej dawki. Przez dobę przed badaniem nie pal.
5
Co robić po badaniu?

Przynajmniej przez 2 h po badaniu nie jedz i nie pij. Jeśli po bronchoskopii nastąpi krwioplucie, spokojnie poleż przez kilka godzin w łóżku, by Twoje naczynka krwionośne mogły się zasklepić.

wtorek, 19 sierpnia 2014

Jak odwołać się od decyzji lekarza orzecznika?

W orzeczeniu lekarz stwierdza, czy jesteśmy niezdolni do pracy. Jeśli tak, to w jakim stopniu oraz jak długo to potrwa. A także kiedy ta niezdolność do pracy powstała. Każdy z tych elementów jest ważny, zaskarżyć można bowiem niekoniecznie całość, ale także część orzeczenia.

Oto przykład. Pani Katarzyna, otrzymała pismo, że rzeczywiście jej stan zdrowia nie pozwala na pracę zarobkową, ale zdaniem lekarza zachorowała ona po upływie 18 miesięcy od momentu ustania ubezpieczenia. W związku z tym nie spełnia wymogów, by rentę otrzymać. W tej sytuacji w odwołaniu pani Katarzyna powinna podważyć tylko część – tę niekorzystną dla niej – orzeczenia. Na sprzeciw od orzeczenia mamy 14 dni od momentu jego otrzymania. Odwołanie (sprzeciw) składa się do tego samego oddziału ZUS, w którym składaliśmy dokumenty o przyznanie renty.
2
Po rozpatrzeniu sprzeciwu komisja lekarska wydaje orzeczenie, które stanowi podstawę wydania decyzji o przyznaniu renty lub nie przez ZUS. Dopiero, gdy przy odwołaniu ZUS podtrzyma decyzję, że jego zdaniem renta się nie należy, możemy skierować sprawę do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych. Warto to zrobić, bo nie ponosimy w tym przypadku żadnych opłat sądowych, a aż 30 proc. takich spraw ZUS przegrywa. Nie składamy jednak samodzielnie pozwu w biurze podawczym sądu, ale przekazujemy go do sądu za pośrednictwem naszego oddziału ZUS. Składamy go więc w tym samym miejscu, co wniosek o przyznanie renty i odwołanie od decyzji. ZUS przesyła dokumenty do właściwego sądu.
3
Na złożenie pozwu sądowego mamy 30 dni od otrzymania negatywnej decyzji z ZUS. Te terminy – 14-dniowy oraz 30-dniowy są bardzo ważne, bo gdy je przekroczymy, nikt nie będzie rozpatrywał naszych pism. Od tej zasady jest tylko jeden wyjątek – jeśli nie mogliśmy dotrzymać ustawowych terminów z niezależnych od nas powodów (np. choroba, wypadek). Wówczas trzeba złożyć wniosek o przywrócenie terminu i udowodnić, że opóźnienie nie powstało z naszej winy. Jeśli nie odwołamy się od negatywnej decyzji ZUS, tylko od razu zaskarżymy ją do sądu, to sąd odrzuci ten wniosek.

sobota, 16 sierpnia 2014

Jak usunąć plamy z lakieru do paznokci?

DYWANY I TAPICERKA

Namocz dywan w miejscu, w którym rozlał się lakier. Użyj do tego 100% acetonu lub zmywacza do paznokci. Po pewnym czasie połóż na dywanie ręcznik i mocno dociśnij. Ręcznik powinien 'wchłonąć' plamę.
2
Zmieszaj 1 łyżkę płynu do mycia naczyń z dwiema szklankami ciepłej wody. Za pomocą czystej białej ściereczki zwilż plamę wodą z płynem. Pocieraj do momentu, aż płyn całkowicie wsiąknie w dywan. Na końcu zmocz dywan zimną wodą i pozostaw do wyschnięcia.
3
Jest jeszcze coś, co możesz zrobić. Potrzebujesz nadtlenku wodoru. Zmieszaj go z wodą w proporcjach 1:1 i nanieś na plamę. Wyłóż dywan na słońce na cały dzień. Utrzymuj miejsce z lakierem wilgotne wcześniej przygotowanym preparatem. Lakier 'wyparuje'. Pod koniec dnia przetrzyj dywan suchym ręcznikiem, zbierając nadmiar płynu.
4
UBRANIA


Płatek kosmetyczny namocz w zmywaczu lub acetonie. Pocieraj poplamione ubranie. Jak już usuniesz plamę całkowicie, przepierz ubranie w odplamiaczu. Następnie wypierz w proszku i rozwieś.
Zmocz plamę zmywaczem do paznokci, niech będzie bardzo namoknięta. Odczekaj chwilę, po czym przepuszczaj przez plamę aceton. Kontynuuj do momentu, aż plama zniknie. Pozostaw do wyschnięcia. Następnie wypierz ubranie.
6
Możesz tez użyć płynu do czyszczenia. Kieruj się od brzegu plamy do jej środka. Pozostaw do wyschnięcia i przetrzyj ręcznikiem papierowym. Jak już całkowicie wyschnie, przetrzyj miękką ściereczką, aby wygładzić tkaninę.
7
Możesz też wykorzystać lakier do włosów. Spryskaj nim plamę po lakierze do paznokci i zeskrob go miękką szczoteczką do zębów. Przetrzyj plamę ręcznikiem papierowym i pozostaw do wyschnięcia.
8
Jeśli wylałaś lakier do paznokci na skórę lub zamsz, nie martw się. Na to też jest sposób. Jeśli plama jest stara 'zeskrob' ją gumką do mazania lub pilnikiem do paznokci. Pamiętaj, aby trzeć bardzo delikatnie. Lakier powinien się wykruszyć.