sobota, 14 listopada 2015

10 najczęstszych błędów w pielęgnacji skóry twarzy




Demakijaż w biegu

To częsty błąd popełniany przez wiele kobiet. Wieczorem po długim i męczącym dniu, która z nas ma czas i ochotę na dokładne i długotrwałe oczyszczanie skóry. A ono stanowi pierwszy krok skutecznej pielęgnacji. Zmęczone, popełniamy wiele grzechów, które niekorzystnie odbijają się na wyglądzie naszej twarzy. Korzystamy z preparatów do demakijażu, które często pozostawiają na skórze resztkikosmetyku, a także brud, pot i sebum. W efekcie skóra traci blask, staje się szorstka i matowa, zatykają się pory. A wystarczy przeznaczyć zaledwie kilka minut co wieczór na dokładne oczyszczanie skóry. Warto też pamiętać, że czyszczona skóra lepiej wchłania aktywne składniki z produktów do pielęgnacji.

2. Źle dobrany preparat do demakijażu

Do demakijażu warto stosować przeznaczone do tego kosmetyki, które dokładnie usuną podkład, cienie i maskarę. Dobrze sprawdzają się preparaty w postaci olejku, które są skuteczniejsze i delikatniejsze dla skóry twarzy niż mleczka i żele. W trakcie demakijażu można wykonać delikatny masaż twarzy, który pobudzi mikrokrążenie. Potem należy umyć twarz pianką lub żelem dobranym do rodzaju cery.

3. Brak toniku

Nie wolno o nim zapominać, bo to nasz największy sprzymierzeniec w walce o piękną skórę. Tonik nie tylko usuwa pozostałości zanieczyszczeń, ale także odświeża skórę i przywraca jej prawidłowe pH.

4. Źle dobrane kremy

Kremy do twarzy to podstawa codziennej pielęgnacji skóry. Zawierają bogate składniki aktywne, które dostarczają skórze potrzebnych substancji odżywczych, nawilżających i rewitalizujących. Pamiętaj, że większość kosmetyków potrzebuje około 4–6 tygodni działania, żebyś zobaczyła pierwsze efekty. Jeśli po tym czasie nie jesteś zadowolona z rezultatu, zmień produkt na lepiej dobrany.

5. Zła kolejność nakładania

Kosmetyki należy nakładać w ściśle określonej kolejności. Najpierw nakładamy produkty lekkie, na samym końcu cięższe. Na początku stosuj produkty na bazie wody, później te z zawartością oleju, serum nakładaj przed kremami. To decyduje o skuteczności ich działania.

6. Kremy z filtrami UV tylko latem


Nawet w najbardziej pochmurny dzień twoja skóra jest narażona na promieniowanie UV. Nie chroni cię przed nim szyba w domu czy samochodzie. Nie jesteś bezpieczna także w pracy. Powodem są żarówki jarzeniowe, które niekorzystnie działają na skórę. Dzięki regularnemu stosowaniu preparatów z filtrami UV twoja skóra wolniej się starzeje, a dodatkowo chronisz ją przed powstawaniem przebarwień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz