niedziela, 9 listopada 2014

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?

Przycinanie końcówek.Pomyślisz sobie, dlaczego podcinanie końcówek ma przyspieszyć ich porost. I masz rację, bo podcinanie włosów nie przyspiesza w żaden sposób ich wzrostu, włosy w końcu rosną od cebulki, a nie na końcach. Poza tym, dlaczego podcinać włosy, skoro się je zapuszcza? Wyjaśnienie tego jest bardzo proste. Podcinanie końcówek to podstawowa forma dbania o włosy. Włosy niszczeją i rozdwajają się właśnie od końców. Jeśli nie obetniesz końcówek na czas, mogą one się poważnie rozwarstwiać, a nawet łamać. Czy jest sens zapuszczania takich włosów? Nie będzie to wyglądało estetycznie, ani nie przyniesie pożądanych efektów. Regularnie podcinanie włosy to zdrowe włosy. Podcinanie włosów co 6-8 tygodni o 1 -2 centymetry jest kluczowe, by mieć lśniące, zdrowe włos

Masaż skóry głowy. Najlepiej wykonać go gorącymi olejkami. To świetny sposób na pobudzenie mieszków włosowych, dzięki czemu włosy rosną szybciej, są gęstsze i bardziej miękkie.

Białka jajek. Są one znane z tego, że rewelacyjnie naprawiają uszkodzone włosy, odżywiają je. Włosy są niesamowicie miękkie i błyszczące. Oddziel białka od żółtek z kilku jaj i nałóż białka na włosy na piętnaście minut. Włosy od razu będą wyglądać dziesięć razy bardziej zdrowsze, będą silniejsze, a co za tym idzie będą pobudzone do szybszego wzrostu.

Pij wodę. Woda to odpowiedź na wiele pytań, jeśli chodzi o zdrowie i nie tylko. Jest to szybka i naturalna metoda szybkiego wypłukania z ciała toksyn, dzięki czemu włosy mogą nie niepokojone przez nic rosnąć szybciej. Pij około ośmiu szklanek wody codziennie. Nie tylko Twoje włosy będą rosły szybciej i będą mocniejsze, ale również poczujesz się dużo lepiej
Szczotkuj włosy. Szczotkowanie powinno odbywać się codziennie przed snem oraz rano. Nie znaczy to, że masz przeciągać szczotką włosy po sto razy za każdym razem, bez przesady. Po prostu rozczesz je dokładnie rano i wieczorem. Pamiętaj o przejechaniu szczotką po skórze głowy, aby poprawić krążenie w skórze głowy. Dzięki temu pobudzone również zostaną mieszki włosowe i włosy rosnąć będą szybciej. Pamiętaj jednak, aby nie szczotkować włosów mokrych. Wtedy włosy są bardziej podatne na uszkodzenia. Pozwól włosom wyschnąć i dopiero wtedy bierz się za ich szczotkowanie.
Unikaj suszenia włosów suszarką. Suszenie włosów bardzo je osłabia i niszczy. Gorące powietrze nie ma najlepszego wpływu na stan włosów oraz ich porost. Ogranicz więc suszenie do minimum.

Jak zrobić budzik - arbuz?

Przygotuj wszystkie potrzebne akcesoria i narzędzia. Oczywiście zamiast białego papieru możesz kupić czerwony (wtedy zamiast malować biały papier kredką, na czerwonym narysujesz tylko pestki czarnym markerem).

Rozkręć budzik śrubokrętem, wyjmij wskazówki, po czym usuń z tarczy biały papier.

Obrysuj oryginalną tarczę budzika na białym papierze. Narysowane kółko pomaluj wewnątrz na czerwono. Następnie ołówkiem narysuj perstki arbuza.

Pokoloruj pestki czarnymmarkerem i wytnij kołko. Zrób otwór w środku tarczy

Teraz wystarczy tylko umieścić nową tarczę wewnątrz obudowy, przymocować wskazówki i ponownie skręcić budzik.

poniedziałek, 3 listopada 2014

Domowe sposoby na ból ucha

Oliwa z oliwek / oliwka dla dzieci. To jeden z najbardziej popularnych sposobów. Podgrzej delikatnie oliwę, nie może być za ciepła, na pewno nie gorąca, żeby nie uszkodzić ucha. Letnią oliwę zaaplikuj do ucha, około 3 do 5 kropli. Ból powinien ustać. Olej zadziała jak lubrykant, nawilży ucho i pomoże pozbyć się świądu i infekcji.

Suszarka. Włącz suszarkę i ustaw na ciepły strumień powietrza, na najniższą moc. Ustaw ją około 20-30 cm od ucha i skieruj strumień powietrza w stronę małżowiny. Ciepłe powietrze powinno dostać się do ucha, a tym samym złagodzić ból. Możesz też usiąść blisko grzejnika i zbliżyć do niego ucho, zadziała tak samo, jak suszarka. Nie dmuchaj powietrzem dłużej, niż 3 do 5 minut.

Czosnek. Rozgnieć ząbek czosnku i wyciśnij z niego sok. Wpuść ten sok do bolącego ucha. Czosnek zawiera substancje działające jak naturalne antybiotyki. Po co połykać tabletki, skoro czosnek jest na wyciągnięcie ręki.


sobota, 1 listopada 2014

Jak dbać o cerę nastolatki?

Nie myj buzi zbyt często. Oczyszczanie cery jest oczywiście bardzo ważne, ale nie wolno z tym przesadzać. Twarz powinna być myta dwa razy dziennie. Jeśli będziesz myć twarz częściej, możesz jej tylko zaszkodzić. Pozbawisz cerę potrzebnego jej serum.
2
Jak dbać o cerę nastolatki krok 2
Dobierz odpowiedni produkt. W każdym wieku należy stosowaćkosmetyki dopasowane do wieku naszego ciała. Nie podkradaj kremów mamie, bo możesz sobie zaszkodzić. Udaj się do apteki lub drogerii, najlepiej z mamą i wybierzcie kosmetyki odpowiednie do Twojego wieku i rodzaju cery. Niektóre z nich zawierają substancje łagodzące podrażnienia i atakujące młodzieńczy trądzik. Wiele nastolatków boryka się z tym problemem.
3
Jak dbać o cerę nastolatki krok 3
Nie wyduszaj wyprysków! Staraj się unikać wyduszania i w ogóle dotykania wyprysków. Dzięki temu nie będą się one roznosić po całej twarzy. Zamiast tego zainwestuj w serum na wypryski, typu SOS. To dużo lepsze rozwiązanie.
4
Jak dbać o cerę nastolatki krok 4
Zawsze zmywaj makijaż. Jeśli używasz pudru, podkładu czy malujesz oczy pamiętaj, aby zawsze przed snem zmyć makijaż. A jeśli po powrocie do domu nie będziesz już nigdzie wychodzić, zmyj makijaż zaraz po powrocie. To ważne by skóra mogła oddychać swobodnie za każdym razem. Pozostawienie makijażu na noc po prostu zablokuje pory, co niestety bardzo niekorzystnie wpłynie na stan cery jak i na jej wygląd. Zainwestuj więc w nawilżające mleczko lub płyn do demakijażu.
5
Jak dbać o cerę nastolatki krok 5
Kremy przeciwsłoneczne. Jak już zostało wcześniej ustalone to jak zadbamy o naszą cerę, gdy jesteśmy młodzi odwdzięczy nam się w późniejszym życiu. Dotyczy to również przebywania na słońcu i opalania się. Nie wolno nawet nastolatkom zapominać o kremach przeciwsłonecznych z odpowiednio dobranymi filtrami UV. Im wcześniej zaczniesz chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, tym lepiej.
6
Jak dbać o cerę nastolatki krok 6
Nawilżanie. Nawet jeśli masz tłustą cerę musisz ją nawilżać.Kremy powinny być dobrane stosownie do rodzaju cery jak i do wieku. Sięgaj więc po kosmetyki ze specjalnych linii dla nastolatków. Na te dla starszych jeszcze przyjdzie czas. Dokładnie czytaj etykiety i sprawdzaj co kupujesz. Jeśli jeszcze się gubisz poproś sprzedawcę o pomoc w doborze odpowiedniego specyfiku.
7
Jak dbać o cerę nastolatki krok 7
Udaj się do dermatologa. To najlepszy sposób na zbadanie rodzaju cery i uzyskaniu wiedzy na temat walki z jej niedoskonałościami w tak młodym wieku.

Jak usunąć przebarwienia z twarzy?

Na twarz nałóż maskę cytrynową, ale nie spłukuj jej, zetrzyj ją chusteczką higieniczną, a następnie nałóż krem nawilżający
Sok z cytryny jest przetestowanym i wypróbowanym środkiem na usuwanie piegów i przebarwień. Nałóż sok z cytryny za pomocą palców na piegi lub brązowe plamki na twarzy.
Regularne używanie masek na bazie warzyw i owoców takich jak: morele, truskawki, ogórki i czarna porzeczka, pomogą rozjaśnić przebarwienia.
Umyj twarz kwaśnym mlekiem. Kwas mlekowy działa na skórę jak peeling, ale nie podrażnia jej, ani nie wysusza.
Podgrzej lekko miód i wmasuj delikatnie palcami w skórę twarzy. Zmyj miód najpierw ciepłą, a następnie zimną wodą. Przed nałożeniem miodu na twarz możesz zmieszać go z odrobiną kiełków pszenicy.

Odświętne ubranie - jak je prać i odświeżyć?

Odzież jedwabną można prać ręcznie w chłodnej wodzie z płatkami mydlanymi. Jeśli do ostatniego płukania dodamy szczyptę cukru i kilka kropli soku z cytryny (na litr wody), przywrócimy tkaninie połysk.
2
Taftę lepiej oddać do czyszczenia chemicznego. Rzeczy z cekinami wkładamy do wody z delikatnym płynem do prania, w specjalnych woreczkach, które chronią ozdoby przed uszkodzeniem.
3
Ubrania z aksamitu i atłasu łatwo odświeżyć gorącą parą, np. używając specjalnego urządzenia: parownicy. Można też powiesić odzież nad wanną lub dużą miską napełnioną wrzącą wodą. Para delikatnie nawilży materiał, wyprostuje zagniecenia, dodatkowo usunie nieprzyjemne zapachy.
4
Przyda się potem materiał jeszcze lekko wyszczotkować. Koronki i tiule odzyskają efektowny wygląd i będą miękkie, gdy upierzemy je w płynie z lanoliną.